Do śledzenia kursu bitcoin służy wiele pomocnych stron i aplikacji. Poniżej wymienionych jest kilka najważniejszych (wg. Zespołu BitMarket24.pl) pozycji.

Na rynku Polskim obecnie istnieją dwie ciekawe pozycje godne polecenia, gdzie można znaleźć cenę Bitcoin na PLN. Listują one zazwyczaj wszystkie Polskie giełdy jak BitMarket24.pl oraz parę zachodnich do porównania cen:

  • http://bitmonitor.pl/ - Bitcoin notowania w Polsce. Najciekawsza pozycja na rynku Polskim. Może interfejs jest prosty i nie do końca doskonały, ale obecnie jest to najlepsza strona do śledzenia kursu Polskich giełd bitcoin (plus inne)  
  • http://kryptokursy.pl/ - Prosta stronka listująca dużą ilość różnych kryptowalut


Jak można się domyśleć na rynku światowym istnieje więcej dostępnych stron listujących wschodnie, zachodnie i nawet Polskie giełdy. Poniższe Tickery – bo tak zazwyczaj nazywają się tego typu strony, są bardziej rozwinięte i pokazuje więcej istotnych informacji:

  • https://bitcoinwisdom.com/ - Kurs bitcoin wykres i inne dane. Kolejny faworyt. Bardzo dobrze zaprogramowana, szybka i czytelna stronka z wieloma giełdami i ich dokładnymi wykresami. Wystarczy kliknąć na nazwę giełdy, aby zobaczyć wykres. Strona oferuje wiele ciekawych funkcji wykresu.  
  • http://bitcoincharts.com/markets/ - Podstawowe narzędzie do śledzenia globalnej ceny Bitcoin. Po kliknięciu na daną giełdę otrzymujemy wykresy z dodatkowymi informacjami.  
  • https://bitcoinity.org/markets – Jedna z ulubionych stronek. Bardzo przyjazna dla laików i początkujących użytkowników bitcoin. Proste i czytelne wykresy najważniejszych giełd na rynku.  
  • http://bitcointicker.co/ - Można powiedzieć klon Bitcoinity, proste wykresy najważniejszych graczy na rynku.